VYŘÍZUJEME VÍZA do ruska 2022 - aktualizované 10.8.2022

Služební, Pracovní a Turistické víza do Ruska s pozváním MID FMS RF

Žádost o vízum do Ruska přijímáme pouze po předběžném objednání!

Vízum do Ruska

Nabízíme kompletní vízový servis do Ruska za nejvýhodnější ceny. Vše vyřídíme za vás, stačí nám dodat níže uvedené podklady a vyplnit online objednávku z pohodlí vašeho domova či kanceláře. Hotove víza do Ruska dodáme vámi zvoleným způsobem. Jsme společnost registrovaná Úřadem pro ochranu osobních údajů (reg.č. 00049727), proto se o svoje osobní údaje nemusíte obávat.

AGENTURA FELIDA - Korunovační 26, Praha 7, 170 00
Sídlíme 50 metrů od Ruského konzulátu.

Naše pracovní doba: Po - Čt: 10:00 - 17:00, Pá: 10:00 - 16:00
(mimo pracovní dobu po telefonické domluvě - tel. 732 115 829)
Víza do Ruska 2022 lze vyřizovat 90 dnů před předpokládanou cestou.
Pro vstup do Ruska je nutne mit PCR test nestarší 48 hodin.

ZPROSTŘEDKOVÁNÍ VÍZ DO RUSKA - CENÍK rok 2022 a doba vyřizení


Doba vyřízení víza do Ruska: STANDARDNÍ - 10 dnů ode dne podání. Státní svátky se do doby vyřizování víz nepočítají. Při vyřizování víza do Ruska není nutná vaše osobní přítomnost v naší kanceláři, vše je možné po dohodě vyřídit e-mailem a zasíláním dokumentu poštou.

Konzulární oddělení Ruské federace přijímá žádosti o ruská víza a vydává je s pozvání zvoucí organizace, (pro obchodní vízum vyřízuje naše agentura Felida) pro pracovní vízum se vyřízuje vaše pozvání v MID FMS RF na zakladě pracovního povolení - tato pozvání zařizuje zvoucí organizace tzn. Váš ruský business partner. Turistická víza do Ruska klasická (lepená do pasu) se vydávají, pozvání vyřízuje naše agentura Felida.
Žádáme o úhradu víza ihned při předání podkladů na vyřízení víza v hotovosti nebo převodem předem na náš účet. Platbu předem vyžadujeme z důvodu zaplacení pozváni a poplatku na konzulátu při podaní dokumentu na vyřízení vašeho víza.

V současné době žadatel o víza nesmí mít v cestovních pasech platný žádný vízum do Ruské Federace. Platné Ruské vízum, je nutné ukončit a požádat o nový. Cestovní pas musí platít 6 měsíců po návratu z Ruska a mít jednou volnou dvojstránku bez razítek a víz! Doba vyřízení ruských víz, platí od data podání podkladů na ambasádu v Praze. Cizinci občani EU vyřizuju víza v ČR bez trvalého pobytu (výjimka Polsko a Rumunsko).

...

V případě že cestujete do Ruska autem nebo vlakem přes Bělorusko, potřebujete tranzitní bělorusky vízum, víc na stránkách Vízum do Běloruska - Tranzitní vízum do Běloruska.

E-vízum Rusko 2022 - 1 vstup, pobyt do 16 dnů, platnost 30 dnů, cena 1.500 Kč - nevyřizuje se


V roce 2022 budou v platností nová pravidla pro cizince vstupující na území Ruské federace přes hraniční přechody. Úprava předpisů spočívá v zavedení elektronických víz, které bude možné obdržet na dobu 30 dnů a držiteli umožní pobyt na célem území Ruska po dobu 16 dnů. Vystavuje se za účelem turistické, obchodní nebo humanitární návštěvy. Datum vstupu a výstup musí být v rámci platnosti elektronického víza. Lze zažádat nejdříve 20 dní před předpokládaným datem vstupu. Pokud nemůžete využít elektronické vízum do Ruska ať už z důvodu delší doby pobytu či návštěvy jiné oblasti, musíte si zařídit klasické vízum do Ruska.
Dočasně - MID RF NEVYŘIZUJE ELEKTRONICKÉ VÍZA!

Eelektronické vízum 2022 do Ruska - nezprostředkujeme

Typ víza vyřizení - cena - pobyt
VYŘIZENÍ - Cena POBYT
Elektronické Turistické vízum - 1 vstup / pobyt max. 16 dnů / platnost 30 dnů Vyřizování 5 dny - 1.500 Kč/osoba E-vízum pobyt do 16 dnů
Elektronické Služební vízum - 1 vstup / pobyt max. 16 dnů / platnost 30 dnů Vyřizování 5 dny - 1.500 Kč/osoba E-vízum pobyt do 16 dnů
V současné době žadatel o víza nesmí mít platní žádní vízum do Ruska. V případě nedodržení této podmínky bude platní vízum ukončen nebo bude proces udělení víza pozastaven. Cestovní pas musí platít 6 měsíců po návratu z Ruska

Obchodní vízum 2022 vyřizujeme - z našim pozváním.
Pracovní vízum 2022 vyřizujeme - z pozváním vášeho ruského partnera vyřizeno MID FMS Rusko


Ceny zahrnují konzulární poplatek, agenturní poplatek. Uvedené ceny platí pro občané ČR! Ceny uvedené v cenících jsou pro občané některých cizích států odlišné! (větší konzulární poplatek!)


Typ víza Standard-Cena Expres-Cena
Obchodní vízum Rusko 1-2 vstup pobyt do 90 dnů + pojištění vyřízení 10 dnů - 4.900 Kč - osoba
+ pojištění 1.600 Kč - osoba
vyřízení 5 dny - 5.900 Kč - osoba
+ pojištění 1.600 Kč - osoba
Obchodní vízum Rusko 1-2 vstup pobyt do 90 dnů - vaše pozvání < vyřízení 10 dnů - 3.900 Kč - osoba
+ pojištění 1.600 Kč - osoba
vyřízení 5 dny - 4.900 Kč - osoba
+ pojištění 1.600 Kč - osoba
Obchodní vízum Rusko více vstupů 1 rok, pobyt do 90 dnů pro jeden vstup,
(+kopie předchozího víza využitého v roce 2021)
Konečna cena s pozvání, všechny poplatky a pojištění 1.vstup 10 dnů

vyřízení 14 dnů - 7.900 Kč - osoba
+ pojištění 1.600 Kč-osoba
*konzulat RF tato víza expres nevyřizuje
Pracovní vízum Rusko 1 vstup, pobyt do 90 dnů - vaše pozvání vyřízení 10 dnů - 4.900 Kč -
+ pojištění 1.600 Kč-osoba
vyřízení 5 dny - 6.900 Kč -
+ pojištění 1.600 Kč - osoba
Pracovní vízum Rusko více vstupů 1 rok,
pobyt do 90 dnů pro jeden vstup - vaše pozvání

vyřízení 10 dnů - 10.500 Kč - osoba
+ pojištění 1 rok 4.900 Kč - osoba
vyřízení 5 dny - 15.900 Kč - osoba
+ pojištění 1 rok 4.900 Kč - osoba
Cena zaslání víza ekspresní zásilkou
500 Kč - zásilka ---
V současné době žadatel o víza nesmí mít platní žádní vízum do Ruské Federace. V případě nedodržení této podmínky bude platní vízum ukončen nebo bude proces udělení víza pozastaven. Cestovní pas musí platít 6 měsíců po návratu z Ruska
K žádosti o vicevstupové roční vízum vydávané na prime pozvání firmy musí byt doložena kopie předchozího víza, vydaná a vykoristěná v roce 2021.

(Pozor! Každý případ se bude posuzovat individuálně) Cizinci občani státu EU vyřizuju víza v ČR bez trvalého pobytu (výjimka Polsko a Rumunsko).

Turistické vízum a pozvání do Ruska 2022 - 1 vstup pobyt do 30 dnů a 2 vstupy pobyt do 90 dnů

Typ víza Celková doba vyřízení
cena standard 10 dnů cena expres 5 dny
Turistické vízum Rusko s pozvání 1 vstup pobyt do 30 dnů
Konečna cena s pozvání, všechny poplatky 1.vstup 30 dnů
3.900 Kč
+ pojištění 600 Kč
4.900 Kč
+ pojištění 600 Kč
Turistické vízum Rusko 2 vstup pobyt do 90 dnů + pojištění vyřízení 10 dnů - 4.900 Kč - osoba
+ pojištění 1.600 Kč - osoba
vyřízení 5 dny - 5.900 Kč - osoba
+ pojištění 1.600 Kč - osoba
Turistické POZVÁNÍ Rusko 1 vstup pobyt do 30 dnů
1 den - 600 Kč 1 den - 600 Kč
Cizinci občani EU vyřizuju víza v ČR bez trvalého pobytu (výjimka Polsko a Rumunsko)
- -

Rusky konzulát v České republice uvedl nove žádosti o vízum s ref. číslem, které se vyplňují žadateli v českém, ruském nebo anglickém jazyku. Vyplněný formulář tisknete pomocí webové stránky konzulárního odboru Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace. Občané států EU - (výjimka Polsko a Rumunsko) NE musí při žádosti o vízum do Ruska předkládat doklad o povolení k trvalému pobytu na území ČR.

Vzor nové žádosti na web stránkách: visa.kdmid.ru/PetitionChoice.aspx

Potřebné podklady pro Ruske vízum do pásu 2022

Podklady potřebné pro vyřízení turistického víza 2022 do Ruska

 • cestovní pas (platný 6 měsíců po návratu z Ruska s jednou volnou dvojstránku bez razítek a víz)
 • 1 x fotokopii cestovního pasů (dvojstrana s fotografií)
 • 1 x průkazová fotografie (současná, tedy nepoužita na žádné předchozí žádosti o vízum do Ruska, kvalitní profesionální barevná fotografie na bílém pozadí 3,5x4,5 cm) ne starší více než 6 měsíců
  Žádosti s starou a špatnou fotografií nebo fotografií na jiném než bílém pozadí budou (konzulátem) zamítnuty !!! Za poplatek vytiskneme vaší profesionální fotografii (nikoli sken) vysoké rozlišenosti na bílém pozadí ve formátu jpeg dodání e-mailem naší agentuře.
 • 1 x vyplněna předběžná objednávka na této stránce nebo vyplníte starý vízový formulář (čeština) stáhnout zde a zašlete naší agentuře
 • cestovní pojištění platné pro území RF po dobu platnosti víza* (návrch sjednání pojištění neplatí) - opatřeno podpisem a razítkem pojišťovny s uvedením jména a příjmení pojištěné osoby, čísla smlouvy, lhůty platnosti, hranice pojistného plnění a územní platnosti pojištění - Rusko. V případě CP k platebním kartám - kopii karty a potvrzení banky o sjednání CP se všemí výše uvedenými podmínkami. Cestovní pojištěni vyřízeni elektronicky online je platné - muže vyřídit naše agentura, není v ceně vyřízení víza
 • * vízum se vydává na dobu platnosti cestovního pojištění
 • pozvání do Ruska (zajištujé naše cestovní agentura)
 • Žadat o turisticke vizum bez trvalého pobytu v ČR mužou občane EU (výjimka Polska a Rumunska)
 • Podklady potřebné pro vyřízení turistického víza do Ruska muže konzulát RF doplnit nebo změnit

Podklady potřebné pro vyřízení Obchodního a pracovního víza do Ruska 2022

 • cestovní pas (platný 6 měsíců po návratu z Ruska s jednou volnou dvojstránku + 1 stránka pro vícevstupní vízum - bez razítek a víz)
 • 1 x fotokopii cestovního pasů (dvojstrana s fotografií)
 • 1 x průkazová fotografie (současná tedy nepoužita na žádné předchozí žádosti o vízum do Ruska, kvalitní profesionální barevná fotografie na bílém pozadí 3,5x4,5 cm) ne starší více než 6 měsíců.
  Žádosti s starou a špatnou fotografií nebo fotografií na jiném než bílém pozadí budou (konzulátem) zamítnuty !!! Za poplatek vytiskneme vaší profesionální fotografii (nikoli sken) vysoké rozlišenosti na bílém pozádí ve formátu jpeg dodání e-mailem naší agentuře.
 • 1 x vyplněna předběžná objednávka na této stránce nebo vyplníte starý vízový formulář (angličtina) stáhnout zde a zašlete naší agentuře
 • K žádosti o vicevstupové roční vízum vydávané na prime pozvání firmy musí byt doložena kopie předchozího víza, vydaná a vykoristěná v roce 2021.
 • cestovní pojištění platné pro území RF po dobu platnosti víza* (návrch sjednání CP neplatí) - s podpisem a razítkem pojišťovny s uvedením jména a příjmení pojištěné osoby, čísla smlouvy, lhůty platnosti a územní platnosti pojištění - Rusko. Cestovní pojištěni vyřízeni elektronicky online je platné bez razítka a podpisu. V případě CP k platebním kartám - kopii karty a potvrzení banky o sjednání CP (návrch sjednání CP neplatí) se všemí výše uvedenými podmínkami. V případě rámcové firemní smlouvy - smlouvu a potvrzení od zaměstnavatele, že CP se vztahuje i na danou osobu
  (V případě nedoložení cestovního pojištění včas vyřídime pojištění našou agenturou - není v ceně vyřízení víza)
 • *vízum se vydává po dobu platnosti cestovního pojištění, u dvou vstupového a více vstupového víza doložit CP pro první vstup
 • pozvání do Ruska zajistí naše cestovní agentura. Konzulární oddělení Ruské federace přijímá žádosti o Obchodní ruská víza a vydává je v případě pozvání MID RU, vyřizujeme přes naší agenturu. Pozvání pro pracovní vízum vyřízeno od MID FMS RU - tato pozvání zařizuje zvoucí organizace tzn. Váš ruský business partner.
 • u žádostí o pracovní a studentská víza doložit negativní HIV test (3 dokumenty): certifikát v češtině, certifikát v angličtině a krevní obraz
 • Žadat o Obchodní vizum mužou jenom občane ČR nebo osoby s povolenim k pobytu na uzemi ČR nad 90 dni
 • Podklady potřebné pro vyřízení Obchodního víza do Ruska muže chtít konzulát RF doplnit nebo změnit
 • v současné době žadatel o víza nesmí mít platní žádní vízum do Ruské Federace
 • všechny uvedené informace pro získání víza do RF musí odpovídat skutečnosti
 • v případě nedodržení této podmínek bude proces udělení víza do RF ukončen
 • vízové poplatky v tomto případě nebudou vráceny
 • Fotografie se nahrávají do systému vízové aplikace, kontroluju se vaši údaje s fotografii při vstupu do RF. Nekvalitní a nesoučasná fotografie na jiném než bílém pozadí může byt důvodem zamítnutí žádosti o vyřízení víza na konzulátu RF !!!
 • Cestování s dětmi, cizinci

  Děti, občané ČR do 6 let neplatí konzulární poplatek. Děti cestuju na svůj vlastní pas, potřebuju pro získání víza do Ruska podklady stejně jako dospělá osoba Podklady nutné pro získání víza do Ruska dítěte s vlastním pasem: vyplněný vízový formulář s pasovou fotkou, pozvání, kopii cestovního pojištění. Občane států EU ne musí při žádosti o vízum předkládat doklad o povolení k trvalému pobytu na území ČR. Ceny uvedené v cenících jsou pro občané některých cizích států odlišné!

  Registrace v Rusku (není v ceně vyřízení víza)

  Podle zákona o pobytu cizinců na území Ruska je bezpodmínečně nutné, abyste se při pobytu nad 7 kalendářních dnů zaregistrovaly v místě příjezdu, pokud nebydlíte v hotelu nebo jíně ubytovací zařízení, kde vás zaregistruje ubytovatel automaticky. Pokud jste ubytováni v soukromí, jste povinni zaregistrovat se (při pobytu nad 7 kalendářních dnů) v příslušném migračnímu úřadu - OVIR (lze vyřídit také na poště). Je nutné mít potvrzení od majitele bytu, vyplněn formulář, kopii pasu, kopii ruského víza, kopii stránky s vyznačeným razítkem vstupu do RF, kopii migrační karty (část B s razítkem vstupu do RF). Před odjezdem musíte vrátit originál kontrolního ústřižku osobě (ubytovacímu zařízení), která prováděla registraci a ta ji musí do 48 hodin předat úřadům. Prosíme, berte na vědomí, že přijímající organizace není vždy stejná, jako zvoucí organizace. Pokud nebydlíte v hotelu při další změně místa bydliště, jste povinni zaregistrovat se do 7 kalendářních dnů v novém místě bydliště. Je dobře mít s sebou všechny dokumenty ve fotokopiích. Pro případné kontroly je dobré mít u sebe doklady prokazující trasu a data vaší cesty. Agentura Felida nenese odpovědnost za případné problémy při registraci.

  Cestuje-li občan ČR do RF motorovým vozidlem jako řidič (po dobu koronaviru neplatí)

  musí mít s sebou platný řidičský průkaz ČR a platný mezinárodní řidičský průkaz. Z praxe vyplývá, že místo mezinárodního řidičského průkazu je vhodnější mít u sebe kopii českého řidičského průkazu s ověřeným překladem do ruštiny, přičemž nejlépe je nechat překlad ověřit. Pokud řidič používá k cestě vozidlo, jehož není vlastníkem, právní řád RF v tomto případě ukládá, aby byl řidič vybaven rusky psanou plnou mocí majitele vozidla k jeho užívání (vzor - http://gai.ru/warrant/). Pokud je plná moc psaná v češtině, musí obsahovat veškeré náležitosti uvedené v ruském vzoru a dále souhlas s vyvezením vozidla do zahraničí. Podpis na plné moci musí být notářsky ověřen. Řidič motorového vozidla musí mít dále pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla (povinné ručení) platné pro území RF. České povinné ručení a mezinárodně uznávaná "zelená karta" pro území RF platí od 1.1.2009

  Doručení dokumentů potřebných pro vyřízení víza do Ruska

  Všechny dokumenty potřebné k podání žádosti o vízum do Ruské Federace je nutné doručit či zaslat na naši adresu
  Agentura Felida s.r.o., Korunovační 26, 170 00 Praha - Bubeneč, minimálně den před předpokládaným podáním žádosti na ambasádu
  Pracovní doba: Po - Čt: 10:00 - 17:00 hodin, Pá: 10:00 - 16:00 hodin

  • poštou
  • kurýrem
  • osobně
  • e-mailem (pouze údaje pro urychlení připraví podkladů potřebné pro vyřízení víza do Ruska!)

  Žádáme o úhradu víza do Ruska při předání podkladů na vyřízení víza! nebo převodem na náš učet Felida s.r.o. - stránka Kontakt

  Vyzvednutí dokumentů po vyřízení víz do Ruska

  • pas s hotovým vízem do Ruska si můžete vyzvednout v naší agentuře osobně či v zastoupení v domluvení den
  • pas s hotovým vízem do Ruska zašleme zpět expresní poštou za poplatek 300 Kč, dobírkou za poplatek 350 Kč
  • naše pracovní doba: Po - Čt: 10:00 - 17:00 hodin Pá: 10:00 - 16:00 hodin

  Důležité upozornění

  • Po obdržení pasu si prosíme IHNED zkontrolujte platnost víza a veškeré údaje. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel.

  UPOZORNĚNÍ: Podmínky pro udělení, platnost Ruských víz a ceny za vyřízení víz se mohou měnit a konzulární úřady nejsou povinny cestovní agentury o změnách informovat. Dojde-li ke změně podmínek po podání vaší žádosti, budeme vás neprodleně informovat. Vzniklý nedoplatek je nutné uhradit při převzetí pasu/víza. Potřebné informace vám doporučujeme ověřit si na www.mzv.cz a na konkrétním zastupitelském úřadě. Klient stvrzuje, že se seznámil a souhlasí s podmínkami, které jsou zobrazeny na webových stránkách agentury Felida. Udělení víza do Ruska plně záleží na rozhodnutí konzulátu Ruské Federace (stejně jako kteréhokoliv jiného konzulátu). Falešné dokumenty či dotazníky s nepravdivými údaji budou mít za následek zákaz vjezdu do RF.

  nahoru

  Nevíte si rady s vyplněním formuláře?
  Nejste si jistí, jaký typ víza je pro Vás vhodný?
  Potřebujete další informace k vyřízení víza do Ruska?
  Kontaktujte nás, rádi Vám vše poradíme.
  Agentura Felida s.r.o. | Korunovační 26, 170 00 Praha 7
  zazvonit na spodní zvonek Felida, Lidia Šrámková-Pižent
  tel.: +420 732 115 829, +420 222 710 555
  e-mail: felida@seznam.cz | felida06@mail.ru